Заняття з самовиховання «Воля і труд дивні сходи дають»

Заняття з самовиховання
«Воля і труд дивні сходи дають»

   Мета: Вчити виховувати силу волі, наполегливість з метою формування стійких звичок; розвивати свою пам’ять; на прикладах самовиховання видатних людей показати, чого може досягти людина в житті.

     Слово вчителя
    Сьогодні ми поговоримо про кожного з нас. Про наші здібності, характер, волю, почуття, інтелектуальні можливості. Запрошуємо подумати про себе, глибше пізнати самого себе, навчитися проектувати, творити свій характер, свій внутрішній світ, своє «я». Важко уявити, що хтось не відчуває бажання зробити щось значиме в своєму житті. Іноді таке бажання залишається красивою мрією, іноді отримує втілення в різних видах вдосконалення − фізичного, інтелектуального. Для того, щоб пробудити приховані в нас можливості, наші дрімаючі сили, необхідна постійна, систематична робота над собою, яку і називають самовихованням.

Міні-лекція «П'ять шляхів до серця дитини»

Міні-лекція «П'ять шляхів до серця дитини» 

Кожна дитина потребує батьківської любові. І батьки повинні навчитися виявляти свою любов до неї. Спілкуючись із дітьми, батьки насамперед мають частіше нагадувати собі таке:

1. Перед вами — діти.
2. Вони поводяться як діти.
3. Буває, що їхня поведінка нервує батьків.
4. Якщо я викона
ю свої батьківські обов'язки і любитиму дітей, незважаючи на їхні провини, вони виправляться, коли подорослішають.
5. Якщо я люблю їх незважаючи ні на що, вони відчуватимуть упевненість у собі і мою підтримку. 



Свято «Усе починається з мами»

Свято «Усе починається з мами»

1-й ведучий     Здрастуй, березню наш крилатий –
                          Перший місяць весни – теплий день!
                          Здрастуй, 8 Березня – світле свято
                          Мам, бабусь, дівчаток і пісень!
2-й ведучий      Линуть в небо птахів дивні співи,
                          В них така гармонія й краса!
                          Це весна чарівна, всі довкіл щасливі,
                          І блищить під сонцем вранішня зоря.

Виховна година «Бабуся – берегиня роду»

Виховна година «Бабуся – берегиня роду»


Мета: виховувати в дітей почуття любові й поваги до своєї родини; зацікавити їх пошуками коріння свого родоводу; дати можливість відчути комфорт і радість від родинного оточення і спілкування; учити взаєморозуміння, взаємодопомоги, усвідомлення своїх обов’язків, закласти в учнів бажання виявляти увагу й повагу до бабусі, творити добро, нести красу в дім своїми думками й учинками; сприяти розумінню необхідності міцних родинних зв’язків, важливості родинного єднання; формування відчуття гордості за свою велику українську родину.
Обладнання: магнітофон, записи українських пісень про родину, картки з прислів’ями та приказками на тему родини.
Оформлення залу: фотостенд «Наша родина».

Святкова програма до Дня Вчителя «Учителю! Ти є і будеш вічно!»

Святкова програма
до Дня Вчителя 
«Учителю! Ти є і будеш вічно!»

Місце проведення: актова зала школи.
Сцена святково прикрашена.
Звучать позивні для виходу ведучих.

Ведучий 1. Добрий день, дорогі наші вчителі, працівники школи, гості.
Один раз у рік, у найпрекраснішу пору, коли шелестить падолистом осінь, у лузі снує мереживо бабиного літа, а над землею пломеніють різнобарвні квіти, приходить ваше свято – День працівників освіти.

Виховна година «У світі усе починається з мами»

Виховна година «У світі усе починається з мами»

Мета: розкрити поняття «мама», удосконалювати навички виразного читання віршів напам’ять, розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас, прищеплювати любов і повагу до матусі, жінки, бабусі, виховувати в учнів естетичні смаки, зміцнювати колектив класу.

Обладнання: в центрі залу напис «У світі усе починається з мами», вислови та прислів’я про маму:
 - «Материн гнів – як весняний сніг: рясно впаде, та швидко розтане»
 - «У дитини заболить пальчик, а у матері серце»
 - «Нема того храму, щоб купити маму»
Святково і яскраво прибраний зал: повітряні кульки, паперові квіти і метелики; у центрі -  велика ваза з квітами, на столах вазочки з квітами, вхід естетично задрапірований; рушники, свічки, образ Божої Матері, хліб-сіль, музичний супровід, костюми, колоски з калиною, подарунки для мам.

Сценарій свята Останнього дзвінка

Сценарій свята Останнього дзвінка

Діти вишикувались на плацу.
Звучать пісні про школу.
Лунають позивні. Звучить шкільний вальс.

Вед.
Тріпочуть листочком тополі,
Берізка ніжно шелестить.
Сьогодні свято в нашій школі:
Дзвінок останній продзвенить.


Пам’ятка для батьків

Пам’ятка для батьків


Шановні батьки, пам’ятайте!

·      У дітей, які не знають, що їм робити в час дозвілля, псуються і голова, і серце, і моральність. Допоможіть своїй дитині вибрати корисне заняття.

·    Турбуйтеся про те, щоб дитяче серце не стало грубим, злим, холодним, байдужим і жорстоким в результаті вашого «виховання».

·   Завжди пам’ятайте! Фізичне покарання – це показник не тільки вашої слабкості, розгубленості, безсилля, а й педагогічного безкультур’я.

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ Закони розумно організованого сімейного виховання школярів

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ
 Закони розумно організованого сімейного виховання школярів

Пам’ятайте, що навчання — один з найважчих видів праці, що розумові сили і можливості дітей неоднакові.
Не потрібно вимагати від учня неможливого. Важливо визначити, до чого він здібний та як розвинути його розумові здібності.
Навчання не сприяє розвиткові учня, якщо воно вимагає від нього механічного заучування і не потребує напруження розумових сил, пізнавальної активності, мислення і дії.

Батьківські збори на тему "Щоб дитина навчалась"

Батьківські збори  на тему "Щоб дитина навчалась"

Мета: підвищення педагогічної культури батьків з питання допомоги дитині в навчанні; інформування батьків про причини зниження успішності та пізнавального інтересу школярів; визначення рівня уваги, яку батьки приділяють своїй дитині; виробити спільні шляхи підходу до вирішення «складних ситуацій».
 Хід зборів:

І. Організаційний момент
ІІ. Вступне слово вихователя
В наш час дітям доводиться засвоювати багато інформації. Це відбувається щодня і накопичується, немов снігова куля. Кожному з нас відомий вислів «Навчання – світло». Хотілося б додати, що навчання – це ще і благо, що робить людину мудрішою, добрішою, багатшою і духовно і матеріально. Однак я погоджусь з В.О.Сухомлинським, який стверджував, що «через те, що навчання в нашому суспільстві стало не лише загальнодоступним, а ще й обов’язковим, в очах багатьох молодих людей воно перестало бути благом». Більш того, для багатьох дітей воно не лише обтяжливе, але є покаранням, а виконання домашнього завдання – каторгою.

Тест «Дітей виховують батьки. А батьків?»

Тест «Дітей виховують батьки. А батьків?»

Часто саме батькам, спілкуючись із дітьми, доводиться стикатися із ситуаціями вибору, коли, хотіли б ми того чи ні, треба чесно й відверто (хоча би перед самим собою) відповісти на складні життєві питання, спробувати поставити себе на місце дитини або хоча б на хвилину повірити, що ви - добра чарівниця чи добрий чарівник. Уважно прочитайте запропоновані запитання. Намагайтеся відповісти на них відверто. Тест доповнить ваше уявлення про себе як про батьків, допоможе зробити певні висновки щодо проблеми виховання дітей.

Рекомендації для батьків

Рекомендації для батьків

Виведіть дитину на розмову про те, що вони вивчають у школі. Скажіть їй, що її нелюбий предмет був вашим найулюбленішим. Попросіть її показати в підручнику тему, яку вона вивчає у школі, і порівняйте з тим, як її викладали раніше, у час вашого навчання у школі (заодно зрозумієте, наскільки добре ваша дитина володіє матеріалом параграфа). Доведіть власним прикладом, що складні нерівності розв’язувати цікаво, або ж просто виробіть певну схему розв’язання.

ДІАГНОСТИКА «Вивчення мотивації і ставлення до навчальних предметів моєї дитини»

ДІАГНОСТИКА «Вивчення мотивації і ставлення до навчальних предметів моєї дитини»


За допомогою «Методики незакінчених речень» можна дізнатися думку школярів про школу, уроки, ставлення до навчальної діяльності.

Зранку я прокидаюся з думкою:
а) «Ура! Сьогодні буде історія»! (математика, література…)
б) «Сьогодні можна бути відсутнім на історії» (математиці, хімії…)
в) «Я хворий і до школи не піду, а значить і поганої оцінки з історії не буде» (хімії, фізики…)

Пам’ятка для батьків "Як розвинути самостійність у дітей"

Пам’ятка для батьків "Як розвинути самостійність у дітей"

 «Людина не може бути вільною,
якщо вона не самостійна».
М. Монтессорі

1. Визнайте особистість дитини і її недоторканність.
2. Сприяйте формуванню адекватної самооцінки. Людина з низькою самооцінкою постійно залежна від чужої думки. Формування самооцінки дитини залежить від оцінювання її батьками, тому що в цьому віці дитина ще не вміє оцінити себе сама.
3. Залучайте до реальних справ сім'ї. Можна проводити міні-наради за участю всіх членів родини, спільно планувати сімейні справи.

Батьківські збори "Як спілкуватися з підлітками"

Батьківські збори "Як спілкуватися з підлітками"

Для порозуміння збатьків з підлітками досить користуватись невеличким набором простих правил і успіх порозуміння гарантовано.
Для того щоб існував емоційний зв’язок з підлітком, проводьте з ним якийсь час, щоб він не відчував себе покинутим і непотрібним.
Побудуйте довірливі стосунки з підлітком, перш ніж переходити до нотацій і важких тем бесід.
Не відмовляйте підлітку в спілкуванні з вами, навіть якщо для цього потрібно буде відкласти справи!

АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ 2

                       АНКЕТА  ДЛЯ  БАТЬКІВ 2

1.          Чи знаєте ви, чим цікавиться ваша дитина?
2.          Чи уважно ви ставитесь до інтересів вашої дитини?
3.          Чи вірите ви в свою дитину, в те,  що вона досягне успіху?
4.          Чи звертається до вас дитина зі своїми труднощами та невдачами?
5.     Чи спонукаєте ви дитину до розв’язання проблемних завдань та ситуацій?

АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ 1

АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ 1

1. Як ставиться до навчання ваш син (донька)?
- Дуже відповідально
- Швидше  відповідально, ніж безвідповідально
- Швидше  безвідповідально, ніж відповідально

2. Що ви зробили для підвищення відповідального ставлення сина (доньки) до навчання?

3. Є труднощі у вихованні в дитини відповідального ставлення до навчання? Які?
4. З якого віку особливо важко стало його (її) виховувати в цьому плані?

Поетична сторінка

Поетична сторінка

Справжній друг (А в дружбі не буває порівнянь…)
А в дружбі не буває порівнянь.
Немає друзів КРАЩИХ або гірших.
Лиш СПРАВЖНІЙ друг за тебе без вагань
може віддати все і навіть більше.
В очах у ДРУГА не буває фальші.
 І заздрості у серці теж не буде.
І байдуже молодший він чи старший,
та він тебе ніколи не осудить.
А дружбу не вимірюють словами.
Слова - ілюзія, що створена із пилу.

14 заповідей від Будди

14 заповідей від Будди

1.   Немає в тебе гіршого ворога, ніж ти сам.
2.   Немає в житті дурнішого, ніж брехня.
3.   Найважча твоя поразка – від пихатості.
4.   Найсумніші твої печалі – від заздрощів.
5.   Немає невиправнішої помилки, як втратити самого себе.

Уроки натхнення на кожен день

Уроки натхнення на кожен день

1. Читайте. Читайте книги. Вчіться у кращих. Хороша книга може назавжди змінити ваше життя.

2. Знайдіть своє покликання. Ви знаходитесь тут не для того, щоб просто забезпечити своє існування. Ви прийшли сюди, щоб збагатити цей світ. Забути про цю високу місію – значить обкрадати самих себе.

3. Мрійте. Ставте перед собою великі цілі. Кожен з нас багатий рівно настільки – матеріально або духовно,- наскільки велика його мрія.

10 уроків життя від Будди

10 уроків життя від Будди

1. Починати з малого - це нормально
«Глечик наповнюється поступово, крапля за краплею».
Ралф Уолдо Емерсон сказав: «Кожен майстер колись був початківцем».
Всі ми починаємо з малого, не нехтуйте малим. Якщо ви послідовні і терплячі, ви досягнете успіху! Ніхто не може досягти успіху лише за одну ніч: успіх приходить до тих, хто готовий почати з малого і старанно працювати, доки не заповниться глечик.

2. Думки матеріальні
Все, що ми є - результат того, що ми думаємо про себе. Якщо людина говорить або діє з поганими думками, його переслідує біль. Якщо ж людина говорить або діє з чистими намірами, за ним слідує щастя, яке, як тінь, ніколи його не залишить.
Будда говорив: «Наша свідомість - це все. Ви стаєте тим, про що думаєте». Джеймс Ален говорив: «Людина - мозок». Щоб правильно жити, ви маєте заповнити свій мозок «правильними» думками.
Ваше мислення визначає дії; ваші дії визначають результат. Правильне мислення дасть все, що забажаєте; неправильне мислення - зло, яке врешті-решт зруйнує вас.
Якщо ви зміните своє мислення, ви зміните і своє життя. Будда говорив: «Всі провини виникають через розум. Якщо розум зміниться, чи залишаться провини?»

Інтерактивна гра «Техніка встановлення дружніх взаємин у колективі»

Інтерактивна гра з елементами тренінгу
«Техніка встановлення дружніх взаємин у колективі»

Проблема: Конфліктні відношення між учнями класу. Підлітки пускають один про одного плітки.
 Вияви агресії.

Мета інтерактивної гри: Розвиток групової взаємодії, атмосфери довіри і взаємоповаги.

Завдання інтерактивної гри:
1. Розвиток позитивних установок у спілкуванні.
2. Вміння  знаходити рішення проблемних ситуацій.
3. Розвиток навичок розв’язання конфліктів.
4. Розвиток групової згуртованості, вміння визначати своє місце і призначення у групі.
5. Формувати вміння виявляти симпатію.

Виховна година "Пізнай самого себе"

Виховна година "Пізнай самого себе"

Мета: продовжувати формувати у дітей власне «Я»; виховувати гуманну, творчу особистість, здатну бережно ставитися до всього, що її оточує.
Обладнання: два великі малюнка серця; намистини; чисті аркуші паперу.

Хід заняття
Слово вихователя: Сьогодні ми з вами будемо розмовляти на дуже цікаву тему, яка хвилювала протягом багатьох тисячоліть і хвилюватиме кожну живу істоту. А саме: «Хто я? Який?» Це запитання рано чи пізно ставить собі кожна розумна істота, але відповідь вдається знайти не кожному. Давайте сьогодні разом спробуємо дати відповідь на це запитання.

Лекція "Поради з самовиховання. З чого почати"

Лекція "Поради з самовиховання. З чого почати"

Мета: Повторити визначення терміну «самовиховання», дати поради щодо самовдосконалення особистості, на прикладах самовиховання видатних людей свого часу показати, чого може досягти людина в житті. Вчити своїх вихованців працювати над собою з метою формування характеру.
Обладнання: стенди «Настанови мудреців», «Поради з самовиховання», книги І. Томан «Як удосконалювати самого себе», О.Г. Ковальов «Особистість виховує себе».

План
1.  Повторення поняття «самовиховання».
2.  Поради з самовиховання. З чого почати?
3.   Настанови мудреців.
4.   Приклади самовиховання видатних людей.

Хід заняття

Вихователь: Мабуть немає на світі людини, яка була б повністю задоволена собою, не хотіла б розвинути свої розумові та фізичні якості, поліпшити свою зовнішність чи характер.
Щоденно на роботі, у школі, вдома, в громадських установах ми спілкуємося з безліччю різних людей. Ці контакти, тривалі або й короткочасні, впливають і значною мірою формують кожного з нас. Разом з тим, спілкуючись з іншими, ми відчуваємо потребу діяти краще, доцільніше, тобто потребу самовдосконалення. І тут цілком природно постає питання − як виховувати, як удосконалювати самого себе та що таке самовиховання?

Лекція "Самовиховання та його можливості"

Лекція "Самовиховання та його можливості"

Мета: Дати поняття самовиховання, ознайомити з його можливостями, пробуджувати інтерес до самовиховання.

План
1.                Поняття самовиховання.
2.                Можливості самовиховання.
3.                Мотиви самовиховання.
4.                Як займатися самовихованням? 

Хід заняття
Самовиховання – це цілеспрямована свідома і систематична робота над собою з метою забезпечення такого рівня розвитку особистості, який би відповідав загальним вимогам і особистому ідеалу. Шляхом самовиховання особистість формує потрібні їй для життя і праці риси і ліквідовує ті, що заважають їй жити і діяти у потрібному напрямі.
Праця над собою повинна бути систематичною і послідовною. Той, хто відступає перед труднощами або відкладає вправи на інший час, той ніколи не досягне успіху.






День іменинника

День іменинника для  учнів 6 -7 класів

І. Вступна частина
Ведуча: Дорогі діти, вчителі!
               Сьогодні у нас святково, урочисто!
               Клас гарно прибрано. І діти наші красиві!
               Бо у нас сьогодні свято! День Іменинника.
               Ми зібралися поздоровити наших любих
               Зимових та весняних іменинників.
               Але, зачекайте, де ж самі іменинники?
               Давайте поаплодуємо їм та запросимо на свято
               ( усі плещуть у  долоні).
               Заходять іменинники і сідають на стільчики.

Ведуча: Ох і красиві ж ви сьогодні, гарно одягнені, усміхнені, і це не дивно, адже іменини бувають тільки рік. День народження відмічають дуже давно, і в різних країнах по-різному. Але всі хочуть зробити його приємним.

Ведуча: У цей день іменинникам говорять добрі слова,
               В його честь співають пісні і дарують подарунки.
               Сьогодні у нашому класі аж 9 іменинників,
               які народилися взимку та навесні.
               Зараз кожен з вас назве дату свого народження.
                (Учні називають дати свого народження).

Щастя: реальність чи ілюзія

 Виховна година «Щастя: реальність чи ілюзія?»


Мета: розширити уявлення учнів про те, що кожна людина – творець свого
            щастя. Розвивати вміння перемагати себе, щоб бути щасливим. Вихо-
            вувати наполегливість, старанність.
Обладнання: інтерактивна дошка, вислови видатних людей про щастя,     
            картини художника, музичний супровід.

 Вихователь:  Щастя… Усі  найзаповітніші людські мрії і бажання увібрало в себе це слово, усі людські радості і сподівання. Багато людей пройшли свій життєвий шлях, і кожен з них прагнув щастя.
    Можливо саме тому люди не могли пояснити його. Одному щастя уявлялося клаптиком землі, другому – купою золота, третій був певний, що щастя – влада і знатність, хтось вбачав його в славі, а хтось – у коханні.
    Декому таке щастя усміхалось: люди багатіли, досягали титулів, вигідно одружувались. Але яким мізерним було це щастя, і як швидко воно минало.
    Та були й люди великої душі. Вони знаходили своє щастя в боротьбі за щастя інших. Та для того, щоб воно було довголітнім, мало боротися, потрібно перемагати. Щастя не може бути самоціллю. Зайнята якимись важливими справами, людина трудиться, винаходить, бореться, і вона щаслива. Важливо тільки, щоб праця була потрібною для людей, країни, боротьба переслідувала високу гуманну ідею, а любов і дружба не були егоїстичними.
    Шановні присутні! Сьогодні ми зустрілися з вами, щоб поговорити про те, що хвилює людину впродовж усього її життя, про те, що ж таке щастя. Звичайно, кожен укладає у це поняття щось своє, те, про що мріє і чого  прагне.